فیلم محمد (ص) مجید مجیدی

مجیدی 7 سال پیش، بنای ساخت فیلم محمد(ص) را نهاد. پس از نگارش فیلم نامه ای در 200 سکانس،مراحل پیش تولید انجام شد و فیلم در خرداد 1390 پروانه ساخت گرفت.

فیلم سینمایی محمد (ص) جدیدترین ساخته ی مجید مجیدی که پیش بینی می شود به دلیل مراحل مختلف پس از تولید به جشنواره ی فیلم فجر پیش رو نرسد از معدود پروژه هایی است که دست اندرکارانش ترجیح داده اند درباره ی آن کمتر اطلاع رسانی کنند اما خبرنگار ایسنا برخی عکس ها و اطلاعات منتشر نشده ی این اثر را که در پیگیری های خود به آن دست یافته است را منتشر می کند.

به گزارش خبرنگار بخش سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فیلم سینمایی <<محمد (ص)>> به کارگردانی مجید مجیدی که در آبان ماه سال 1390 فیلمبرداریش آغاز و اوایل امسال به پایان رسید، از آن به عنوان بزرگ ترین پروژه سینمای ایران نام می برند.

داستان این فیلم از دوران جاهلیت و به هنگام تولد آخرین پیامبر خدا حضرت محمد (ص) آغاز شده و با 12 سالگی ایشان که در اولین سفر به همراه عمویشان ابوطالب به شام پس از رسیدن به صومعه بحیرا است، به پایان می رسد. بحیرا راهبی مسیحی است که درباره ظهور آخرین پیامبر به ابوطالب بشارت می دهد.

خبرنگار ایسنا در ادامه علاوه بر مرور کارنامه دست اندرکاران فیلم مجیدی که می توان از آنها به عنوان اسکاری های تیم مجیدی نام برد، 21 عکس از فیلم سینمایی <<محمد (ص)>> که ندیده اید را منتشر می کند.

فیلمبردار مطرح ایتالیایی که سه جایزه ی اسکار را گرفته است و به عنوان فیلمبردار با همراهی حمید خضوعی ابیانه هنرمند ایرانی فیلم محمد (ص) مجید مجیدی را در قاب دوربینش ثبت کرده است، می گوید که کتاب نقاشی محمود فرشچیان منبع الهام ایده هایش برای فیلمبرداری این فیلم بوده است.

<<ویتوریو استورارو>> که برای فیلم های <<اینک آخرامان>> (1979)، <<آخرین امپراتور>> (1987) و <<قرمزها>> (1981) سه جایزه اسکار گرفته و در فیلم برتولوچی به نام <<آخرین تانگو در پاریس>> حضور داشته، در گفت وگویی با باب فیشر در یک مجله سینمایی آمریکایی (MovieMaker) که در رسانه های ایرانی بازنشر داده نشد، خاطره خود از پیوستن به پروژه <<محمد (ص)>> را اینگونه نقل کرده است: <<سال 2010 که با رشید بن هادی (کارگردان) در پروژه ای در الجزایر همکاری می کردم، برای اینکه اسلام را بهتر بشناسم خواندن کتابی درباره زندگی پیامبر محمد (ص) را شروع کردم. به محض اینکه خواندن آن کتاب را تمام شد، مثل یک رویای جادویی ایمیلی را دریافت کردم با این مضمون که آیا علاقه مند هستم در ساخت بخش اول یک سه گانه درباره زندگی محمد (ص) حضور داشته باشم؟>>

به این ترتیب مجید مجیدی و مهدی حیدریان (تهیه کننده) در ژوئن سال 2010 ملاقاتی با استورارو در رم داشتند.

استورارو در ادامه این گفت وگو با تاکید بر مخاطب بین المللی فیلم <<محمد (ص)>> درباره این موضوع گفته است: <<آن ها به من توضیح دادند که هدف شان این است فیلم تماشاگران بین المللی داشته باشد تا داستان زندگی پیامبر محمد (ص) و معنی قرآن را متوجه شوند. من پرسیدم که آیا قرار است این فیلم مردم جهان را با مذاهب مختلف، با هم متحد کند یا آن ها را تقسیم بندی کند؟ و آن ها نیز پاسخ دادند که هدف شان متحد کردن مردم با عقاید و باورهای مختلف است. آن ها گفتند "محمد (ص)" داستانی از منزلت بشریت است>>.

براین اساس پس از صحبت های مقدماتی، استورارو، قرآن و یک کتاب دیگر را درباره ی زندگی پیامبر مطالعه و از چند موزه از جمله <<موزه ملی>> در تهران هم دیدن کرد؛ جایی که متون ، نقاشی ها و مجسمه های زیادی از آن دوران در آنجا یافت می شد.

استورارو در این گفت وگو از یک نام خیلی آشنا برای ایرانیان هم اسم می برد. او به باب فیشر می گوید: <<مجیدی یک کتاب شگفت انگیز را از نقاشی های یک هنرمند بزرگ ایرانی به نام محمود فرشچیان به من نشان داد که این کتاب منبع الهام ایده های من برای این فیلم بود.>>

<<اسکات ای. اندرسون>> (برنده اسکار برای طراحی جلوه ویژه <<باب>> در 1996) طراحی جلوه های ویژه این فیلم از جمله حمله سپاه ابرهه را برعهده داشته است. در کارنامه کاری اندرسون طراحی جلوه ویژه فیلم های <<ماجراهای تن تن>>، <<ترمیناتور 2>> <<دروازه نهم>>، <<کینگ کنگ>>، <<استخوان های دوست داشتنی>> و. دیده می شود.

<<میلژن کرکا کلژاکویچ>> برنده جایزه <<سزار>> و <<آکادمی فیلم اروپا>> و همچنین نامزد دریافت جایزه <<اِمی>> (اسکار تلویزینی) به عنوان طراح تولید، صحنه و دکور این فیلم معرفی شده است.

طراحی گریم <<محمد (ص)>> هم به <<جیانتو دِروسی>> ایتالیایی سپرده شده که برای دریافت جایزه <<بفتا>> نامزد شده بود. او همچنین گریم فیلم هایی مانند <<آخرین لشکر - The Last Legion>> (طراح گریم)، <<مردی با ماسک آهنی>> (گریمور اصلی)، <<روزی روزگاری در غرب>> (گریمور)، <<1900>> (اثر 1976 - گریمور) را برعهده داشته است.

<<الله رخا رحمان>> هندی که او را با نام <<ای.آر. رحمان>> می شناسند، آهنگسازی فیلم را انجام می دهد. او تاکنون برنده جوایز بسیاری از جمله 15 جایزه <<فیلمفیر>>، چهار جایزه ملی فیلم هند، دو جایزه <<گِرَمی>>، یک جایزه <<بفتا>>، یک جایزه <<گلدن گلوب>> و دو جایزه <<اسکار>> شده و مجله تایم در سال ۲۰۰۹ او را در لیست <<تایم ۱۰۰>> به عنوان یکی از صد فرد تأثیرگذار در جهان جای داده است.

<<ای.آر. رحمان>> که برای ساخت موسیقی فیلم <<میلیونر زاغه نشین>> دو جایزه اسکار گرفته است، به عنوان آهنگساز با این پروژه همکاری می کند و گفته می شود، او تاکنون اتودهایی از موسیقی را برای این کارگردان ایرانی فرستاده است.

رحمان البته برای ساخت موسیقی فیلم <<127 ساعت>> هم نامزد دریافت جایزه های گلدن گلوب، بفتا و اسکار شد.

<<مایکل اُ کانر>> انگلیسی و برنده اسکار نیز به عنوان طراح لباس <<محمد (ص)>> فیلم محمد (ص) از او نامبرده می شود. در کارنامه کاری اُ کانر، دریافت جایزه های اسکار و بفتا برای <<دوشِس>> و نامزدی جایزه های اسکار و بفتا برای <<جِین اِیر>> دیده می شود. او همچنین طراحی لباس <<قاضی دِرِد>>، <<آخرین پادشاه اسکاتلند>> و <<عقاب>> را در کارنامه دارد.

<<جیان فرانکو فوماگالی>> ایتالیایی طراحی آکسسوار فیلم را برعهده داشته است. او طراحی صحنه ی نسخه سوم سه گانه مشهور <<پدرخوانده>> را در کارنامه دارد.

<<لوکا لاچین>> ایتالیایی هم که دستیار اول کارگردانان تعدادی از پروژه های اسم و رسم دار سینمای جهان از جمله <<007: کازینو رویال>>، <<007: ذره ای آرامش>>، <<دار و دسته نیویورکی>>، <<تعادل>> و. بوده، در <<محمد (ص)>> برنامه ریز و دستیار مجید مجیدی است.

البته جمعی از سینماگران ایرانی صاحب نام هم در تیم مجید مجیدی جمع است که از آن جمله می توان به محسن شاه ابراهیمی، حمید خضوعی ابیانه، جواد شریفی راد، سیروس حسن پور، بیژن میرباقری، اصغر نژادایمانی و. اشاره کرد.

مهدی پاکدل در نقش ابوطالب، علیرضا شجاع نوری در نقش عبدالمطلب، محسن تنابنده در نقش ساموئل، داریوش فرهنگ در نفش ابوسفیان، مینا ساداتی در نقش آمنه، ساره بیات در نقش حلیمه و پانته آ مهدی نیا در نقش فاطمه بنت اسد از بازیگران این فیلم هستند.

سیدرضا میرکریمی، کارگردان، مشاور مجید مجیدی در این پروژه بین المللی است. فیلمنامه <<محمد (ص)>> را مجیدی و کامبوزیا پرتوی با همکاری حمید امجد نوشته اند.

به گزارش ایسنا، مجید مجیدی کمتر درباره ی فیلم محمد (ص) صحبت کرده است، درباره ی دلایل این اتفاق گفته است: <<من محافظه کار نیستم. در آینده و با آماده شدن فیلم نشست هایی را در این خصوص برگزار خواهیم کرد و اطلاعات لازم را به سمع اصحاب رسانه خواهیم رساند.>>

او با اشاره به برخی هجمه ها و کج فهمی ها در طول ساخت فیلم محمد (ص) هم مطرح کرده است: <<در هنگام شروع ساخت فیلم تقریبا با همه ی علمای شیعه و سنی جهان اسلام رایزنی کردیم، اما متاسفانه برخی کج فهمی ها باعث به وجود آمدن چالش هایی شد که پاسخ آن ها را به بعد از آماده شدن و نمایش فیلم واگذار کردیم. هدف اصلی ما از ساخت فیلم <<محمد>>(ص) ایجاد نوعی اتحاد و وفاق در دنیای اسلام و مقابله با قرائت های مختلفی بود که از اسلام در دنیا و غرب وجود داشت. مقطعی که از زندگی پیامبر اکرم (ص) برای نمایش در این فیلم انتخاب شده نیز بر همین اساس صورت گرفته است.

برای مشاهده اندازه اصلی عکس پانورامای مکهاینجا را کلیک کنید

برای مشاهده اندازه اصلی عکس پانورامای مدینهاینجا را کلیک کنید

درخت زندگی - نقد فیلم مستند: سرزمین عسل

ساخت سریال حضرت معصومه سلام الله علیها

فیلم محمد رسول الله (ص) مجید مجیدی

فیلم محمد (ص) مجیدی

ادامه ساخت سریال سلمان فارسی در اوج کرونا

فیلم ,، ,جایزه ,مجیدی ,های ,اسکار ,مجید مجیدی ,محمد ص ,به عنوان ,در نقش ,فیلم محمد ,نامزد دریافت جایزه ,جایزه اسکار گرفته

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

فیلم - کلیپ - سریال
....مریمانه های من چت روم گپ تو گپ اسلام آباد جوان مطالب اینترنتی اخبار ورزشی جهان windowsdl rasamchonar دانلود فیلم جدید و سریال با لینک مستقیم ostandard فیلم ایرانی